نمایشگاه کتاب سی‌وسوم نیاز امروز مخاطبان را به بهترین شکل ممکن پاسخ داده است | خانه کتاب و ادبیات ایران
21:51 - 1401/02/23 | بازدید 16

احمد مسجد جامعی در بازدید از نمایشگاه کتاب:

نمایشگاه کتاب سی‌وسوم نیاز امروز مخاطبان را به بهترین شکل ممکن پاسخ داده است

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از نمایشگاه کتاب تهران با بیان اینکه نمایشگاه کتاب سی‌وسوم نیاز امروز مخاطبان را به بهترین شکل ممکن پاسخ داده است، افزود: یکی از ظرفیت های موجود در گام سی‌وسوم نمایشگاه کتاب استفاده ترکیبی از مجازی و حضوری بود که توانست نیاز امروز مخاطبان را پاسخ دهد.

به گزارش ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، احمد مسجد جامعی رییس سابق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و قائم مقام رئیس مرکز دایرهالمعارف بزرگ اسلامی ضمن دیدار با علی رمضانی قائم مقام رییس نمایشگاه کتاب در گفتگو با ستاد خبری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، نمایشگاه کتاب دوره سی‌وسوم را موفق ارزیابی کرد و گفت: با توجه به وقفه دوساله و تجربه موفق دو دوره برگزاری نمایشگاه کتاب به شکل مجازی، امروز شاهد برپایی نمایشگاه کتاب به صورت ترکیبی هستیم که به نظر من طرح موفقی اجرا شده است چون نیاز امروز مخاطب را تامین کرده است. 


مسجد جامعی تاکید کرد: اگر نمایشگاه کتاب از حالت فروشگاهی و نمایشگاهی فراتر رود خیلی بهتر می‌شود، نمایشگاه کتاب باید محلی برای گفتگوی نسل جوان امروز با نخبگان معاصر باشد، اگر چنین شود موفق‌تر عمل کرده است.


وی با بیان اینکه نظام اطلاع‌رسانی و فضای مجازی باعث شده دسترسی به کتاب به شکل آسانتر در اختیار مخاطب قرار گیرد و دیگر مثل سابق نیست که همه برای خرید کتاب حضوری بیایند و کتاب بخرند. بسیاری از مردم به دلیل مسافت دور از نمایشگاه کتاب تهران و شرایط اقتصادی، امکان حضور در نمایشگاه کتاب را ندارند استفاده از ظرفیت بالای فضای مجازی در نمایشگاه کتاب نیاز امروز مخاطبان و کتاب دوستان بود که توانسته است به شکل خیلی خوب این نیاز را پوشش دهد. 


رئیس سابق شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: دو سال وقفه، ظرفیت های جدیدی را به ناشران و اهالی فرهنگ معرفی کرد به این معنی که اگر قرار بود در دهه‌های گذشته ما نمایشگاه کتاب را به شکل سنتی برگزار کنیم مخاطبان مدت زمان زیادی را باید برای خرید کتاب صرف می‌کردند، نمایشگاه کتاب امسال ظرفیت های جدیدی را برای حوزه نشر کشور معرفی کرده است.


سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم آغاز شده و تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir  برگزار می‌شود.

پر بازدیدها
بازدید 517
ایران و لبنان در حوزه ترجمه و تبادل آثار ظرفیت‌های خوبی دارند

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 466
انتقال سامانه‌های خانه کتاب و ادبیات ایران به زیرساخت جدید

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 364
ابعاد فنی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بررسی شد

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 361
استفاده از تحلیل عقلی در فلسفه مضاف داستان

برای مشاهده کلیک کنید

بازدید 332
رئیس و اعضای شورای سیاست‌گذاری سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب شدند

برای مشاهده کلیک کنید